Ch0c0 | Alemin En Eglenceli Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ch0c0 | Alemin En Eglenceli Platformu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Beyin ameliyatında 'yapay kanlı' çözüm

YazarMesaj
Choco Yöneticisi2
Choco Yenisi
Choco Yenisi
Choco Yöneticisi2

Beyin ameliyatında 'yapay kanlı' çözüm Empty
MesajKonu: Beyin ameliyatında 'yapay kanlı' çözüm   Beyin ameliyatında 'yapay kanlı' çözüm Icon_minitimeÇarş. Mart 19, 2008 10:50 am

ABD'de Oxycyte adı verilen ve kandan 50 kat daha fazla oksijen içeren beyaz yapay kan, kaza sonucu beyin travması geçiren 8 hastanın iyileşmesini sağladı.
Virginia Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki doktorlar içerdiği oksijen miktarıyla beyin hücrelerinin oksijensiz kalarak ölmesini engelleyen Oxycyte'in başarısının tam olarak kanıtlanmasından sonra kan bağışına gerek kalmayabileceğini açıkladı. Virginia Tıp Fakültesi'nde Oxycyte sayesinde iyileşenlerden biri de 20 yaşındaki Bess-Lyn LeClair oldu. Talihsiz genç kız geziye çıktığı bisikletiyle yokuş aşağı inerken frenler bozulunca beton duvara çarpmıştı. Beyin travması teşhisiyle hastaneye kaldırılan Bess-Lyn'in annesi Grace, 'Telaşla hastaneye koştum, doktorlar, 'Acilen beyin ameliyatı olması gerekiyor, izin verirseniz onaylanmamış bir ilacı kullanarak kızınızı kurtarabiliriz' dedi, içimdeki sesi dinledim, tamam dedim ve kızım kurtuldu. Çok mutluyum' diye konuştu.

Beyin ameliyatında 'yapay kanlı' çözüm
1 sayfadaki 1 sayfası