Ch0c0 | Alemin En Eglenceli Platformu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ch0c0 | Alemin En Eglenceli Platformu

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

AKP'YE GEÇMİŞTE KÖŞE YAZARI TARAFINDAN SÖYLENEN SÖZ!

2 posters
YazarMesaj
ahmet_81
Moderatör
Moderatör
ahmet_81

AKP'YE GEÇMİŞTE KÖŞE YAZARI TARAFINDAN SÖYLENEN SÖZ! Empty
MesajKonu: AKP'YE GEÇMİŞTE KÖŞE YAZARI TARAFINDAN SÖYLENEN SÖZ!   AKP'YE GEÇMİŞTE KÖŞE YAZARI TARAFINDAN SÖYLENEN SÖZ! Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 3:33 pm

arkadaşlar bu konu ülke gündemin eski yıllarından alınan bir olay ama ben bu olayın bugün bir kez daha hatırlatmak istiyorum sizlere...Bunun nedeni ise Yargıtay Başsavcının ne kadar doğru bir karar verdiğinin açıkca bir göstergesidir...
AKP'YE GEÇMİŞTE KÖŞE YAZARI TARAFINDAN SÖYLENEN SÖZ! 15255519qv4

Başbakan, dün tartıştığı Mustafa Kemal Öncel adlı bir vatandaşa "Artistlik yapma lan" diye hitap etti.

Başbakan Erdoğan, dün partisinin Merkez İlçe Kongresi’nin yapıldığı salona gelişinde, kendisine "Çiftçinin hali ne olacak? Hangi yüzle geliyor buraya" diye bağıran vatandaşı yanına çağırdı. Erdoğan ve isminin Mustafa Kemal Öncel olduğunu söyleyen vatandaş arasında geçen diyalog şöyle gelişti:

Başbakan: Böyle bağırılmaz ki, terbiyesizlik yapma.

Kemal Öncel: Terbiyesizlik yapmıyorum. Lütfen bana hakaret etmeyin.

Başbakan: Artistlik yapma.

Kemal Öncel: Artistlik yapmıyorum, ben sanatçı değilim.

Başbakan: İyi bir sanatçısın.

Kemal Öncel: Tarım bakanımızın anayasayı ihlal ettiğini biliyor musunuz? /_newsimages/1052781.jpg

Başbakan: Lan terbiyesizlik yapma.

Kemal Öncel: Lan mı?

Başbakan: Evet.

Kemal Öncel: Lan mı? Canın sağ olsun.

Başbakan: Şu anda çiftçiye ne verildiğinin farkında mısın?

Kemal Öncel: Ne zaman?

Başbakan: Şimdi.

Kemal Öncel: Benim mahsulüm öldükten sonra mı? 2 senedir anamız ağlıyor.

Başbakan: Hadi ananı al git buradan.

Öncel, bu diyaloğun bitmesinin ardından polisler tarafından götürülürken de şunları söyledi:

"Lan diye hitap etme. Ayıp be! Kim vuruyor, kim vuruyor? Kolum ameliyatlı. 'Sayın Başbakan' diye hitap ettim, 'lan' diye hitap etti. Benim karşıma çıkacak güce sahip değil, hangi yüzle geldi buraya? Benim adım Mustafa Kemal Öncel. Takip edin, beni takip edin. Halkın sesi oldum."

BAŞKASI SÖYLEDİ

Başbakanlık sözcüsü Akif Beki ise, "'Haydi ananı da al git', cümlesi kesinlikle Başbakana ait değildir" diye konuştu.

Başbakan sinirliydi korumalar tekmeledi

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan'ın Mersin gezisi sırasında tartıştığı çiftçi Mustafa Kemal Öncel, bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada, "Nezaket kuralları çerçevesinde gittim, elini sıktım. Kıpkırmızı kesilmişti ve sinirli bir şekilde bana hakaret etti" dedi. Başbakan Erdoğan ile konuşurken korumalarının ayağını tekmelediğini belirten Öncel, daha sonra bir odada böbreğine yumruklar yediğini aktararak şöyle konuştu:

"Başbakan beni tanıyor. Daha önce üç kere de TBMM'de eylem yapmıştım. Nezaket kuralları çerçevesinde gittim, elini sıktım. "Başbakanım istediğimiz verimi alamıyoruz, anamız ağlıyor" dedim.
Arkadaşlar biraz uzun ama buraya Emin Çölaşan yazarımızın ve ardından asıl anltılmak istenen konuya gelecem...

Sonun başlangıcı

BİR hükümetin inişe geçtiği, sonun başlangıcına gelindiği iki aşamada belli olur.

1- Vatandaş tepkileri çığ gibi büyümeye başlar.

2- Devleti ve hükümeti yönetenlerin siniri bozulur, argo konuşmaya, azarlamaya, hazımsızlığa başlarlar.

Recep Bey dün Mersin’de. Çiftçi vatandaş Kemal Özcan kendisine hitaben "Çiftçinin hali ne olacak, hangi yüzle geliyor buraya" diye yüksek sesle soruyor. Recep Bey’in zaten gergin olan sinir sistemi bir anda boşalıyor. Aralarında geçen konuşma:

"Gel buraya, artistlik yapma.

"Artistlik yapmıyorum, lütfen hakaret etmeyin."

"Böyle bağırılmaz... Lan bana anayasayı öğretme. Terbiyesizlik yapma lan."

"Lan mı?"

"Evet."

"Canın sağolsun."

"Şu anda çiftçiye ne verildiğinin farkına mısın?"

"Benim mahsulüm öldükten sonra mı? İki senedir anamız ağladı."

"Haydi, anan ağlasın, baban ağlasın. Ananı al git buradan."

Vatandaş, korumalar tarafından götürülürken haykırıyor:

"Lan diye hitap etme. Ayıp be! Sayın Başbakan diye hitap ettim, ’lan’ diye hitap etti."

Biz bunca yıllık Cumhuriyet tarihinde bir başbakanın böylesine argo konuştuğuna, insanları böyle azarladığına hiç tanık olmamıştık.

* * *

Kendisinden başlayarak ağızları iyice bozuldu. Recep Bey zor durumda. Kötüye gidiş karşısında sinir sistemi çöktü. Yukarıdaki sözler ne ilkti, ne de son olacak. İşte kendi ağzından birkaç örnek daha:

******’a: "Adam okusa, nelerin pazarlanacağını bilir."

"Bunların dünyadan haberi yok. Bekára karı boşamak kolay."

"Milliyetçilik havasında gezip afra tafra atıyorsunuz."

"Bunlara sorun, hayatında bir koyun güttün mü?"

Avusturya’nın Ankara Büyükelçisi’ne: "Senin başbakanınla görüştüm, haberin var mı? Bir daha böyle siyaset yaparsanız yanarsınız! (Yanıt almayınca): Fazla içmedin değil mi?"

YÖK Başkanı’na, kafasını göstererek: "Burası basmıyor. Hayatta iki koyun gütmediği için bunu kavrayamıyor."

Erzurum’da çiftçinin durumu ne olacak diye soran vatandaşa: "Yahu bu millet yatıp kalkıp size mi çalışacak?"

Muhalefet partilerine: "Dur dinle be! 9 ay 10 gün be."

"Akılları basmaz. Bana da frikik attırıyorlar. İyi frikik atarım."

Son günlerdeki konuşmalarından:

"Ben halkımın dilini konuşuyorum. Halkımın dili argoysa ben argo konuşurum. Beni gaza getirmeye çalışıyorlar."

"Kıbrıs elden gidiyor diyorlar. Ne gidiyor be?"

"Sanki meslek liselilerin hepsi imam hatipli anasını satayım."

(İyi ki S harfiyle başlayan son sözcükte bir dil sürçmesine uğrayıp yine S harfiyle başlayan bir sözcük çıkmamış ağzından!)

* * *

Bu konuda kendisini izleyen, aynı argo ağızlarla konuşan bir de Maliye Bakanı var. Onun da sinir sistemi bozuk. Onun da ağzı iyice bozuldu.

Birkaç gün önce Kayseri’de Deniz ******’a hitaben mikrofonlara konuştu:

"Lan oğlum, Maliye Bakanı’ndan niye bu kadar korkuyorsun? Niye korkuyorsunuz oğlum?"

Beyefendi birkaç gün önce Hacettepe Üniversitesi’ne gitmişti. Yanına bir delikanlı yanaştı. Önce bakan beyin elini sıktı. Genç sonra derdini anlattı:

"Durum çok kötü, bir şeyler yapın. İş yok. Açız. Zor durumdayız."

Devreye anında korumalar girdi. Genç oradan uzaklaştırılırken son bir şey daha söyledi:

"Sayın bakanım hep kendinize cukkalıyorsunuz, hiç halkı düşünmüyorsunuz."

Son cümle çok önemliydi: "Hep kendinize cukkalıyorsunuz."
(Kimbilir, belki de marketten aldığı Unakıtan ürünlerinin bayat çıkmasına kızmıştı!)
* * *

Sevgili okuyucularım, bunların inişi her geçen gün biraz daha hızlanıyor. Eğer bir iktidarın en tepesine ve öteki yöneticilerine vatandaş tepkileri böylesine artıyorsa, cukkalar, devlette ve belediyelerde ihale ve alım vurgunları, özelleştirme peşkeşleri, partili yandaşları zengin etmeler böyle havalarda uçuşuyor ve onlar da bunun karşılığında ağızlarını bozmak zorunda kalıyorsa, piyesin sonu yaklaşıyor demektir.

Türkiye’de sonun başlangıcı hep böyle gelir.

Üç yıl boyunca övülmeye, yağlanmaya, pohpohlanmaya, çizilen ve kendileri tarafından çizdirilen yapay pembe tablolara fena alıştılar. İnsanlar ses vermeye başlayınca şaşkına döndüler. Sinir sistemleri boşaldı. Gerçek kişilikleri ve bilinçaltları yüzeye fırladı!
Kıpkırmızı kesilmişti ve çok sinirli bir şekilde bana hakaret etti. Ne zaman ki, lan diye konuşmaya başladı, kendisine hiç yakıştıramadım. Başbakanla konuşurken korumaları ayağımı tekmeliyordu. Normal götürülmem gereken karakola götürülmedim. Mersin polisi daha insaflıydı. Bir odaya çektiler bana en kötü küfürleri ettiler. Böbreğimin üstüne yumruklar attılar. Bu korumalardan ikisini tespit edip, savcılığa gittim. Ayaklarımı mahvettiler, şu anda ayakta duramıyorum."

Bunu hep yapıyor

Mustafa Kemal Öncel, daha önce 4 eyleme daha imza attı. Bunların ikisi Erdoğan ile ilgiliydi. Öncel 2004’te Erdoğan’a AKPGrubu’nda bağırdı. Daha sonra da Kuyluk Belediye Başkanı’nı şikayet etti. 17 Aralık 2005’te ise Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker’e, "Çiftçiyi öldürdünüz" diye bağırmıştı. Öncel, 4 yıl önce de dönemin DYP Lideri Tansu Çiller’e, "Kuyluk Belediye Başkanı’nı görevinden alın" diye seslenmişti.

VE ARTIK ANLATILMAK İSTENEN KONU:

Kesinlikle RTE'yi ****** ile kiyaslamak istemem. Ancak bu ülkenin kurucusu ******'tür. Her yönüyle Tayyip Erdogan'dan cok daha üstün bir konumdaydi kendisi. Bir Cumhurbaskani olarak ****** ciftiyi nasil dinliyor, cocuklugumdan beri beni cok etkilemis bir resim vardir.

AKP'YE GEÇMİŞTE KÖŞE YAZARI TARAFINDAN SÖYLENEN SÖZ! ******5evwf5

Simdi bu resime bakiyoruz, bir de Sultan Recep Tayyip I.'in resimine bakiyoruz... Ne kadar büyük bir fark.

Yeni Padisahimiz Gazi Mustafa Kemal'in tirnagi bile olmayacak vaziyette birisi. Ancak onun kurdugu Türkiye Cumhuriyetini yöneten de bu. O yüzden bu karsilastirmayi yanlis bulmuyorum. Bu iki resim arasindaki fark, ülke yönetiminin ne kadar kalitesiz ve düsük seviyeli insanlarin elinde oldugunun yeni bir ispatidir. Basbakan basin sözcüsü herhalde yine "aslinda söyle demek istemisti" gibisinden bir aciklama yapacakir, ancak emin olun, bu kiro üslubu ne ilk ne sondur.

Emin Cölasan'in dedigi gibi, sonun baslangicidir bu!

Baska bir noktaya dikkat cekmek isterim, ciftci'yi provokatör olarak lanse etmeye calisacaklardir. Baska eylemlerde bulundugu da bunun icin delilmis... Ülkede "Zivilcourage" denen seyin nasil algilandigini, yazgisina katlanmayan insanlarin nasil "artislik" ve "terbiyesizlik" ile suclandiklarini siz de gördünüz!

Bu hükümet buraya kadar...
Choco Yöneticisi2
Choco Yenisi
Choco Yenisi
Choco Yöneticisi2

AKP'YE GEÇMİŞTE KÖŞE YAZARI TARAFINDAN SÖYLENEN SÖZ! Empty
MesajKonu: Geri: AKP'YE GEÇMİŞTE KÖŞE YAZARI TARAFINDAN SÖYLENEN SÖZ!   AKP'YE GEÇMİŞTE KÖŞE YAZARI TARAFINDAN SÖYLENEN SÖZ! Icon_minitimePaz Mart 16, 2008 10:55 am

arkadaşım süper akp bence çok ileri gitti saolasın paylaşımın için

AKP'YE GEÇMİŞTE KÖŞE YAZARI TARAFINDAN SÖYLENEN SÖZ!
1 sayfadaki 1 sayfası